fot. twitter.com

Szef KPRM: propozycje programowe zaprezentujemy w czasie wakacji, nie na konwencji w Katowicach

Wszystkie programy, które chcemy zaproponować Polakom, będziemy przedstawiać w czasie wakacji, nie w czasie konwencji w Katowicach; konwencja ma charakter „burzy mózgów”, na bazie której zostanie stworzony precyzyjny program – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.

W Katowicach rozpocznie się dziś trzydniowa konwencja programowa PiS – „Myśląc: Polska 2019”. Ma to być merytoryczna debata polityków i ekspertów na temat dokonań rządu oraz propozycji na przyszłość. Efektem konwencji będą założenia do programu, z którym PiS pójdzie do wyborów parlamentarnych. Konwencja ma być wzorowana na tej, która odbyła się na początku lipca 2015 roku przed zwycięskimi dla PiS wyborami parlamentarnymi. Eksperci i politycy PiS przedstawili wówczas pomysły na zmiany w partyjnym programie.

Michał Dworczyk pytany w radiowej Trójce, czy na konwencji zostaną ogłoszone jakieś nowe programy społeczne odparł: „wszystkie programy, które będziemy chcieli proponować Polakom w kampanii wyborczej i później na kolejną kadencję, będziemy przedstawiać w czasie tych wakacji, a nie w czasie konwencji”. Jak podkreślił, konwencja w Katowicach ma charakter „burzy mózgów”.

„Będą tam ważne wystąpienia, wystąpienia kierunkowe i programowe prezesa Jarosława Kaczyńskiego, będzie też występował pan premier Morawiecki, natomiast program będziemy prezentować w kolejnych tygodniach” – zapowiedział minister.

„Na bazie pomysłów, dyskusji, które będą w Katowicach wypracowane, zostanie stworzony precyzyjny program PiS” – podkreślił.

„Pewne fundamenty programowe mamy niezmienne, dla nas zawsze głównym azymutem jest człowiek i będziemy chcieli kontynuować taki solidarnościowo-republikański system, który od czterech lat budujemy” – dodał.

Konwencja PiS rozpocznie się o godz. 16.00 od wystąpienia wicepremiera Piotra Glińskiego. Następnie zaplanowano cztery sesje plenarne dotyczące odpowiedzialnego rozwoju, polityki energetycznej, ochrony środowiska oraz społeczeństwa obywatelskiego i rozwoju społecznego. Na sobotę zaplanowano dziewięć sesji plenarnych, które mają dotyczyć m.in. polskiej wsi i rolnictwa, finansów publicznych, edukacji i sportu, polityki międzynarodowej, systemu zdrowia, obronności, samorządu, kultury i mediów.

Na sobotę zaplanowano wystąpienia liderów partyjnych. Przed południem przemawiać będą: prezes PiS, lider Porozumienia oraz szef Solidarnej Polski. Na godzinę 15.00 zaplanowano wystąpienia premiera Morawieckiego oraz Beaty Szydło.

Natomiast na niedzielę zaplanowano 10 sesji specjalistycznych oraz trzy sesje plenarne, które będą dotyczyć m.in. systemu sprawiedliwości i cyfryzacji. Następnie prezes Jarosław Kaczyński podsumuje całą trzydniową konwencję.

PAP/RIRM

drukuj