Szczytny cel zbieranych środków w uroczystość Wszystkich Świętych

Odnowa zabytkowych nagrobków, pomników oraz wsparcie potrzebujących – to najczęstsze cele kwest odbywających się na polskich cmentarzach  w uroczystość Wszystkich Świętych. Środki zbierane są przez polskich artystów, dziennikarzy, działaczy społecznych, ale też zwykłych wolontariuszy.

Jedną z takich kwest jest publiczna zbiórka „Przywracamy pamięć o Żołnierzach Wyklętych” organizowana przez Fundację im. Kazimierza Wielkiego z Lublina.

Akcja trwa nie przerwanie od trzech lat – zwraca uwagę jej koordynator Bartłomiej Ilcewicz ze związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

Zbiórka rozpoczęła się w 2014 r. i trwa do tej pory. Jest to zbiórka permanentna, czyli pieniądze na cele zbiórki zbierane są przez cały czas. Są jednak dwa momenty kulminacyjne w ciągu roku, kiedy wolontariuszy jest najwięcej i kiedy najbardziej intensyfikowane są procesy zbiórkowe: 1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych i 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych. Wolontariusze będą kwestować na wielu cmentarzach i w miejscach okołocmentarnych w całym kraju – mówi Bartłomiej Ilcewicz.

W tym roku większość zbiórek na rzecz ratowania zabytkowych nekropoli rozpoczęła się już w niedzielę. Kwesty odbywają się również poza granicami Polski.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl