fot. https://prezydent.pl

Odbędzie się szczyt z udziałem pięciu prezydentów z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Polsce odbędzie się szczyt pięciu prezydentów z udziałem Andrzeja Dudy. O szczegółach uroczystości mówił Wojciech Kolarski, minister w Kancelarii Prezydenta RP.

Polityka międzynarodowa po okresie pandemii wraca na swoje normalne tory – mówił Wojciech Kolarski, prezydencki minister. Wskazał, że przy okazji uroczystości 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja wizytę w Polsce złożą prezydenci czterech innych państw naszego regionu.

– Do Warszawy, na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy, przyjadą prezydenci Estonii, Litwy, Łotwy oraz Ukrainy – wyjaśnił Wojciech Kolarski,  minister w Kancelarii Prezydenta RP.

Szczyt z udziałem pięciu prezydentów ma być impulsem do dyskusji o tym, jak wspólne dziedzictwo wpływa dzisiaj na kształtowanie relacji w regionie i jak pomaga kształtować przyszłość Europy. Szczególnie ważna będzie wizyta prezydenta Litwy – zwrócił uwagę Wojciech Kolarski. Ponadto przypomniał, że tak jak dla polskiego Sejmu jest to rok Konstytucji 3 Maja, tak dla parlamentu litewskiego jest to rok Konstytucji 3 Maja i aktu zaręczenia narodu.

– Będzie to święto Polski i Litwy, czego świadectwem jest wspólne posiedzenie Sejmu i Senatu RP oraz Sejmu Republiki Litewskiej, połączone z wystąpieniem prezydenta Polski i Litwy – poinformował Wojciech Kolarski.

Drogi Polski i Litwy – jak podkreślił prezydencki minister – splotły się wcześniej w wielowiekowej historii Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl