fot. PAP/Marcin Bielecki

Szczecin: Nie żyje dziecko poszkodowane w nocnym pożarze domu dwurodzinnego

Mimo podjętych czynności ratunkowych nie udało się uratować dziecka poszkodowanego w pożarze – poinformowała w piątek rzeczniczka szczecińskiego szpitala klinicznego nr 1. Pożar wybuchł w nocy w domu dwurodzinnym, rodzice i drugie dziecko zostali odwiezieni do szpitali.

Ogień pojawił się na poddaszu domu dwurodzinnego na szczecińskim osiedlu Krzekowo-Bezrzecze przed godz. 1.00 w nocy z czwartku na piątek. W mieszkaniu strażacy odnaleźli dziecko, jego rodzina wydostała się wcześniej na zewnątrz.

Jak poinformowała rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Paulina Heigel, do szpitali trafiły cztery osoby – dwuletnie dziecko z poparzeniami dróg oddechowych oraz twarzy i dłoni, kobieta z poparzeniami dłoni i dróg oddechowych oraz mężczyzna z poparzeniami drugiego stopnia m.in. głowy i klatki piersiowej.

Dziesięcioletnie dziecko w ciężkim stanie było reanimowane na miejscu i w drodze do szpitala. Jak podała rzeczniczka szpitala klinicznego nr 1 dr Joanna Woźnicka, nie udało się go uratować.

Pożar rozprzestrzenił się także na drugie mieszkanie w budynku; jego lokatorzy ewakuowali się jeszcze przed przybyciem strażaków.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl