fot. PAP/Marcin Bielecki

Szczecin: Marsz w obronie dzieci poczętych

Pod hasłem „Kocham Cię Życie” w Szczecinie przejdzie dziś XV Marsz dla Życia. Pochód rozpocznie się o godz. 15.00 na Jasnych Błoniach pod pomnikiem Ojca Świętego Jana Pawła II, a zakończy na pl. Orła Białego pod bazyliką archikatedralną. Tam też odbędzie się Msza św., podczas której będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

Ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek, powiedział, że inspiracja dla zorganizowania Marszu dla Życia wyniknęła z nauczania św. Jana Pawła II.

Inspiracja płynie z encykliki św. Jana Pawła II „Evangelium Vitae”, gdzie zostały zapoczątkowane marsze dla życia, kiedy Jan Paweł II rzucił hasło: „Wyjdźcie z Ewangelią na ulice”. Od tego czasu na całym świecie, a szczególnie w Polsce, jest organizowanych wiele takich inicjatyw, mających charakter pewnej manifestacji wartości życia. Mam nadzieję, że w tym roku będzie jak w latach poprzednich, że Marsz dla Życia zgromadzi ogromną rzeszę ludzi, którzy w ten sposób wyrażą swoje przywiązanie do wartości życia ludzkiego – wskazał ks. Kancelarczyk.

Szczeciński Marsz dla Życia to największa manifestacja pro-life w Polsce i jedna z największych w Europie.

Organizatorami wydarzenia są m.in.: Stowarzyszenie Civitas Christiana w Szczecinie i Fundacja Małych Stópek.

RIRM

drukuj