Syria: ofensywa wojsk rządowych – poległo pięciu dowódców

Syryjskie siły rządowe, kontynuując trzeci tydzień ofensywę pod Aleppo, zdobyły w piątek Tel Hasel leżące na południowy wschód od miasta. W walkach zginął oficer powstańczej brygady zwanej Liwa al-Tawhid.

Poległo też czterech innych dowódców wojsk opozycyjnych. Poległy oficer, Jusef al-Abbas, pseudonim Abu al-Tajeb, który dowodził wywiadem brygady, zginął od bomby w swym samochodzie podczas ataku lotniczego na bazę.

Dwaj inni dowódcy oddziału, którzy znajdowali się z nim w samochodzie, zostali ranni. W przeddzień swej śmierci Jusef al-Abbas aresztował 30 osób oskarżonych o to, że są informatorami rządu syryjskiego. W potyczce w pobliżu międzynarodowego portu lotniczego w Aleppo straciło życie dwóch dowódców sił opozycyjnych, którzy dowodzili atakiem prowadzonym w kierunku lotniska. Jednym z nich był pułkownik, który porzucił szeregi armii rządowej, aby walczyć po stronie powstańców.

W wyniku zwycięskich ataków przeprowadzonych w czwartek i piątek siły reżimowe skonsolidowały pozycje na terenach leżących na południowy wschód od Aleppo. W czwartek, według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie, powstańcy wznowili walki o utraconą w tych dniach „Bazę 80” znajdującą się nieopodal międzynarodowego portu lotniczego Aleppo, którą wojsko odbiło przed paroma dniami z ich rąk.

Wojsko kontynuowało również ofensywę w prowincji Hims w środkowej Syrii, zdobywając w piątek miejscowości Mahin, Haurin, Al-Hadaz – podała rządowa agencja Sana.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl