Syria: 46 ofiar śmiertelnych bombardowań w prowincji Idlib

46 osób, w większości cywilów, zginęło w niedzielę w bombardowaniach w prowincji Idlib na północy Syrii – poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Według organizacji nalotów dokonały prawdopodobnie Rosja i Syria.

Z danych mającego siedzibę w Londynie i dysponującego w Syrii siatką informatorów Obserwatorium wynika, że 26 cywilów – w tym troje dzieci – zginęło w miejscowości Kafranbelm, a 18 kolejnych w Maarrat an-Numan.

Ponadto sześciu cywilów, w tym czworo dzieci, zginęło w ataku syryjskiego lotnictwa w At-Tamania – podała organizacja.

Kraje zachodnie i obrońcy praw człowieka twierdzą, że syryjski reżim i wspierająca go politycznie i militarnie Rosja świadomie atakują cywilne cele, by zastraszyć rebeliantów i miejscową ludność. Moskwa i Damaszek zaprzeczają, twierdząc, że atakują wyłącznie pozycje antyrządowych bojowników.

W wojnie w Syrii, która wybuchła w 2011 roku, śmierć poniosło już ponad 300 tys. osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl