fot. pixabay.com

Synoptyk IMGW: W nocy mgły ograniczające widoczność nawet do 100 metrów

Wieczorem i w nocy z soboty na niedzielę mgły, widoczność ok. 100 metrów. Chłodno, do 5 stopni C. na północy, a na zachodzie Polski możliwe opady deszczu i mżawka – poinformował dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Jakub Gawron.

Mgły – lokalnie – mogą tworzyć się już wczesnym wieczorem.

„W nocy gęste mgły wystąpią już w całym kraju. Widzialność może spaść do 100 metrów” – podkreślił Jakub Gawron.

„W nocy będzie zimno. Od zera na południu do 5 stopni C. nad morzem. W kotlinach górskich temperatura może spaść nawet do minus 4 stopni C.” – zaznaczył.

„W nocy na zachodzie Polski możliwe będą słabe opady deszczu i mżawka” – podał.

„Wiatr z kierunków wschodnich” – prognozował.

W niedzielę rano, jak podał synoptyk, mogą występować jeszcze mgły. W ciągu dnia pochmurno ze słabymi opadami deszczu i raczej chłodno, od 5 stopni Celsjusza na północy do 9 stopni na południu.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl