fot. PAP/Darek Delmanowicz

Synoptyk IMGW: Niedziela upalna w całym kraju

W niedzielę nad Polską utrzymywać się będą gorące masy powietrza. Jak powiedział Jakub Gawron, synoptyk IMGW-PIB, tylko na zachodnich i południowych krańcach Polski, wieczorem możliwe są przelotne opady deszczu.

„Niedziela będzie upalna i słoneczna. Jedynie na krańcach południowych i zachodnich kraju miejscami może się chmurzyć i z tych chmur w późnych godzinach popołudniowych mogą pojawić się przelotne opady deszczu, a nawet burze. W czasie burz może spaść na krańcach zachodnich do 20 mm deszczu. Będzie upalnie” – powiedział synoptyk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego.

Temperatura to od 28 stopni Celsjusza na wschodzie do 32 na zachodzie. Nad morzem i w obszarach podgórskich od 26 do 28 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i wschodni. W trakcie burz porywy wiatru do 65 km/h – powiedział Jakub Gawron.

Noc spokojna, tylko na początku nocy na krańcach zachodnich możliwe są przelotne opady deszczu i burze. Na pozostałym obszarze pogodnie i dość ciepło: od 15 stopni na wschodzie do 19 w centrum i na zachodzie kraju. Lokalnie, w obszarach podgórskich i na wschodzie kraju może spaść od 8 do 12 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl