fot. twitter.com

Świnoujście: przywrócone ogrzewanie i ciepła woda w mieście

Przywrócono dostawę ciepła w Świnoujściu. Brak ogrzewania i ciepłej wody był spowodowany zatrzymaniem ciepłowni miejskiej po nocnej przerwie w dostawie prądu do Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Od rana około 70 proc. mieszkańców Świnoujścia nie miało ogrzewania ani ciepłej wody. Powodem była przerwa w dostawie prądu, zasilającego urządzenia ciepłowni Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, do której doszło nad ranem. Skutkiem przerwy było zatrzymanie pracy kotłów wytwarzających energię cieplną i unieruchomienie ciepłowni miejskiej. W środę przed południem pracownicy PEC ponownie uruchomili wszystkie kotły.

„Ciepło dostarczane jest już do wszystkich odbiorców. Najważniejsze dla nas było dostarczenie ciepła do szpitala, żłobka, szkół i przedszkoli. Mamy informację, że jest tam już ciepło. Wkrótce ogrzewanie powinno wrócić także do najbardziej oddalonych od ciepłowni budynków” – powiedziała PAP w środę Agnieszka Otocka z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp.z o.o. jest głównym dostawcą energii cieplnej w Świnoujściu. Zaopatruje w ciepło blisko 70 proc. mieszkańców miasta.

Przedsiębiorstwo ma jedną ciepłownię, zlokalizowaną w pobliżu centrum miasta. System ciepłowniczy Świnoujścia działa z wykorzystaniem wody.

PAP/RIRM

drukuj