fot. twitter.com

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

W trzecią niedzielę listopada co roku obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

Rezolucję w sprawie ustanowienia tego dnia w 2005 r. ogłosiła Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Krajowy duszpasterz kierowców ks. dr Marian Midura podkreśla, że jest to  okazja do refleksji.

– Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych udało się również rozwinąć w Polsce przez to, aby było to ku przestrodze, ku przemyśleniu. Jeżeli ktoś stoi nad grobem swojego bliskiego, wie, że ta osoba zginęła tragicznie w wypadku samochodowym, to też sam musi dokonać tego nawrócenia, jeśli chodzi o swoje zachowanie na drodze względem pieszych, względem rowerzystów – wskazuje ks. Marian Midura.

Ks. Marian Midura dodaje, że nieprzestrzeganie przepisów drogowych jest grzechem przeciwko piątemu przykazaniu  – nie zabijaj.

Polska jest w czołówce europejskich krajów, w których dochodzi do największej liczby wypadków drogowych. W 2018 roku na naszych drogach zginęły 2862 osoby.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl