fot. arch.

Światowy Dzień Misyjny

Dziś obchodzimy 90. już Światowy Dzień Misyjny. W tym roku towarzyszy mu hasło „Ochrzczony, to znaczy posłany”

Światowy Dzień Misyjny w Polsce nazywany jest „Niedzielą Misyjną”. Tego dnia szczególnie wybrzmiewa misyjne posłanie każdego ochrzczonego. W tegorocznym orędziu skierowanym do wiernych Kościoła Katolickiego przez Ojca św. Franciszka, uwrażliwia On nas na powszechny wymiar misji. Papież apeluje też o przyłączenie się do zbiórki funduszy przeznaczonych na rozwój misji, która co roku jest tego dnia prowadzona w kościołach.

Ks. dr. Tomasz Atłas, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce wskazuje, że ten dzień stanowi oznakę nadziei oraz pozwala dać innym dar z samego siebie.

– Niedziela Misyjna to doskonała okazja, aby uczestniczyć w trosce Ojca Świętego o Kościół na terytoriach misyjnych i o to, aby każdy człowiek był zbawiony i mógł doświadczyć Bożego Miłosierdzia – o tym właśnie pisze w tegorocznym orędziu na Światowy Dzień Misyjny papież Franciszek. Ojciec Święty mówi konkretnie, że Niedziela Misyjna jest czasem, kiedy mamy zaangażować nasze talenty, kreatywność, siły, możliwości, modlitwę i dary materialne po to, aby dzieło misyjne Kościoła mogło się rozwijać – mówi ks. dr Tomasz Atłas.

W Polsce Niedziela Misyjna otwiera Tydzień Misyjny. W tych dniach w całym kraju odbywa się wiele wydarzeń związanych z misjami – są to m. in. spotkania modlitewne, katechezy oraz pokazy filmów.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj