fot. flickr.com

Macedonia Płn.: Policja znalazła w ciężarówce 36 imigrantów

Policja w Północnej Macedonii poinformowała w środę, że podczas rutynowej kontroli znalazła w ciężarówce 36 imigrantów, którzy najprawdopodobniej wjechali na teren kraju nielegalnie z Grecji. Kierowca został zatrzymany.

Policja zatrzymała pojazd do kontroli we wtorek w pobliżu miasta Strumicaw, w południowo-wschodniej części kraju.

W ciężarówce było 21 Syryjczyków, dziewięciu Afgańczyków, trzech Pakistańczyków, dwie osoby z Iraku i jedna z Kamerunu. Zostali oni przewiezieni do ośrodka detencyjnego dla imigrantów w mieście Gewgelija. Będą tam oczekiwać na deportację do Grecji, która zmaga się z największym napływem migrantów z Turcji przez Morze Egejskie od 2015 roku, kiedy do Europy przybył ponad milion uchodźców.

Prokuratura Macedonii Płn. poinformowała też w środę o innej sprawie związanej z przemytem ludzi. Niemka i Włoszka są podejrzane o próbę przemytu trzech mężczyzn z Grecji do Macedonii Północnej 5 stycznia samochodem na niemieckich tablicach. Według prokuratury, mężczyźni z Ghany otrzymali fałszywe holenderskie, szwedzkie i niemieckie dowody tożsamości. Imigranci mieli dotrzeć do Austrii. Kobietom grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

PAP

drukuj