fot. pixabay.com

Suwerenna Polska chce, aby Sejm jak najszybciej przyjął projekt w obronie gotówki

Suwerenna Polska liczy na to, że Sejm na najbliższym posiedzeniu przyjmie jej projekt, który ma służyć obronie gotówki. Chodzi o nowelizację ustaw o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych. Przepisy są już po pierwszym czytaniu w Sejmie.

Nowela ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych zakłada zniesienie limitu płatności gotówkowych z 15 tys. do 8 tys. zł, a także obowiązku płatności za pomocą rachunku bankowego przez konsumenta, gdy transakcje z przedsiębiorcą przekraczają 20 tys. złotych,

Propozycja Suwerennej Polski ma poparcie prezesa NBP. Podczas konferencji wiceminister sprawiedliwości, Marcin Warchoł, podkreślał, że gotówka to element naszej suwerenności.

– Gotówka to jest wolność, niezależność i bezpieczeństwo. Pieniądz fizyczny to pieniądz realnie istniejący. Nikt nie powinien być pozbawiany gotówki. Jako Suwerenna Polska jesteśmy za wolnością i bronimy gotówki. Limity w postaci 20 tysięcy w płatnościach przedsiębiorca-osoba fizyczna będą zniesione, ale także osiem tysięcy w relacji przedsiębiorca-przedsiębiorca również będzie zniesione. To jest projekt Suwerennej Polski, który mam nadzieję, że zostanie uchwalony już 14 czerwca, czyli na najbliższym posiedzeniu Sejmu – powiedział wiceminister Marcin Warchoł.

Limity w zakresie posługiwania się gotówką wprowadzono w ramach Polskiego Ładu. Projekt autorstwa Suwerennej Polski – jak wyjaśnili politycy tego ugrupowania – ma przywrócić możliwość swobodnego operowania gotówką.

Rozwiązanie to popierają także posłowie Prawa i Sprawiedliwości oraz opozycji.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl