fot. pixabay.com

RCB ostrzega przed dużym zagrożeniem pożarowym w lasach

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało dziś alert dotyczący zagrożenia pożarowego w lasach. Alert obowiązuje w czterech powiatach w północno-zachodniej części kraju.

„Uwaga, dziś i jutro (6/7.06) występuje duże zagrożenie pożarowe lasów. Zachowaj ostrożność i nie używaj otwartego ognia w lesie i jego sąsiedztwie” –  napisało na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

RCB dodało, że alert tej treści otrzymali odbiorcy w powiecie strzelecko-drezdeneckim (woj. lubuskie), powiatach chodzieskim i wągrowieckim (woj. wielkopolskie) oraz w pow. choszczeńskim (woj. zachodniopomorskie).

Z mapy opublikowanej na stronie Instytutu Badawczego Leśnictwa wynika, że we wtorek praktycznie w całym kraju występuje zagrożenie pożarowe w lasach. Najwyższy stopień (zagrożenie duże) występuje m.in. w woj. kujawsko-pomorskim, pomorskim, podlaskim i wielkopolskim. Z kolei drugi stopień zagrożenia pożarowego (zagrożenie średnie) obowiązuje m.in. w woj. mazowieckim, świętokrzyskim, lubelskim i podkarpackim.

Prognoza zagrożenia pożarowego jest wykonywana w 42 strefach prognostycznych, na podstawie pomiarów wilgotności ściółki sosnowej, wilgotności względnej powietrza oraz opadów i określa możliwość wystąpienia pożaru w dniu jej wykonania. Pomiary meteorologiczne prowadzone są dwa razy dziennie w kilku miejscach każdej ze stref. Prognoza jest wykonywana przez Lasy Państwowe w okresie zagrożenia pożarowego – od 1 marca do 30 września.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl