fot. arch. PAP

Studenci Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu upamiętniają dziś postać bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Studenci Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu wezmą dziś udział w uroczystościach upamiętniających 37. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Pielgrzymce społeczności akademickiej przyświeca hasło: „Szlakiem Wielkich Polaków”. Studenci odwiedzą miejsca związane z legendarnym kapelanem „Solidarności”, a także bł. ks. kard. Stefanem Wyszyńskim i bł. matką Różą Czacką.

Centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza święta, która zostanie odprawiona o godz. 18.00 w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. Studenci będą prosili Boga za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki m.in. o potrzebne łaski dla ich rodzin.

Mateusz Hanusiak, przewodniczący samorządu studenckiego AKSiM, podkreślił, że nauczanie i postawa kapelana „Solidarności” przyświeca społeczności akademickiej w dążeniu do świętości.

– Hasło: „Zło dobrem zwyciężaj”, które głosił ks. Jerzy, jest dla nas mottem życiowym. Chcemy je realizować w życiu codziennym, prywatnym, zawodowym i dążyć poprzez jego wykonanie, jak ks. Jerzy, do świętości – mówił Mateusz Hanusiak.

Tradycją Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu jest również pielgrzymowanie do Górska, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający miejsce porwania bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Studenci toruńskiej uczelni nawiedzają to miejsce w czwartek.

 

RIRM

drukuj