fot. PAP/EPA/HOW HWEE YOUNG

Strzelanina przed inauguracją mistrzostw świata w Nowej Zelandii; trzy osoby nie żyją

Kilka godzin przed meczem otwierającym mistrzostwa świata w piłce nożnej kobiet w Auckland w Nowej Zelandii, na placu budowy w pobliżu strefy kibica doszło do strzelaniny, w wyniku której zginęły trzy osoby, w tym napastnik – podała dziś lokalna policja.

Napastnik otworzył ogień na placu budowy, a następnie zamknął się w szybie windy. Chwilę później został znaleziony martwy – dodała nowozelandzka policja.

„Prosimy o pozostanie w domach i unikanie podróży do centrum miasta” –  napisał w mediach społecznościowych burmistrz Auckland Wayne Brown.

Z kolei premier Nowej Zelandii, Chris Hipkins, w wydanym komunikacie przyznał, że sytuacja została opanowana, a piłkarskie rozgrywki odbędą się zgodnie z planem.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl