fot. PAP/EPA

Strefa Gazy: w izraelskich nalotach zginęły 24 osoby

Co najmniej 24 osoby zginęły w trzech nalotach przeprowadzonych przez wojska izraelskie we wtorek rano na miasto Gaza – poinformowały władze medyczne Strefy Gazy.

W dwóch nalotach na dwie szkoły w mieście Gaza zginęło co najmniej 14 osób, a kolejnych 10 w nalocie na obóz uchodźców Al-Szati – przekazali lokalni lekarze cytowani przez agencję Reutera.

Izraelska armia poinformowała we wtorek, że w nocy zaatakowało w dwóch miejscach w Gazie bojowników palestyńskich, wśród których „były osoby zaangażowane w planowanie nowych ataków oraz w przeprowadzenie zamachu z 7 października i przetrzymywanie porwanych zakładników

Hamas zaprzeczył, by używał placówek cywilnych, takich jak szkoły i szpitale, do celów wojskowych, a wtorkowy atak określił jako „masakrę”.

7 października 2023 r. palestyńscy terroryści zaatakowali południe Izraela, zabijając blisko 1200 osób i uprowadzając 251, z których 116 jest nadal przetrzymywanych w Strefie Gazy. W odpowiedzi na napaść armia izraelska rozpoczęła operację w Strefie Gazy w celu wyeliminowania Hamasu. Według kontrolowanej przez Hamas administracji zginęło w niej dotąd ponad 37,6 tys. osób. Wskutek wojny Strefa Gazy pogrążona jest w kryzysie humanitarnym na ogromną skalę.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl