fot. twitter.com

Straż Graniczna odzyskała części samochodowe o szacunkowej wartości 500 tys. zł

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej wraz z policją zabezpieczyli części samochodowe pochodzące z aut skradzionych w Polsce i Francji; ich szacunkowa wartość to ok. 500 tys. zł.

Akcję przeprowadzono w jednej z firm działających w województwie śląskim, a zajmującej się sprzedażą używanych części samochodowych. W akcji brali udział funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówek z Hrebennego, Hrubieszowa i Terespola oraz policjanci z Tomaszowa Lubelskiego i Katowic. Z ustaleń mundurowych wynikało, że część z przeznaczonych na sprzedaż elementów pochodzi ze skradzionych samochodów.

Działania kontrolne na Śląsku rozpoczęto po tym, jak funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na drogowym przejściu granicznym części samochodowe pochodzące z kradzieży.

W trakcie prowadzonych czynności znaleziono elementy pochodzące z pojazdów zarejestrowanych jako utracone. Zabezpieczono m.in. silniki, skrzynie biegów, elementy zawieszenia oraz elementy karoserii.

Zdecydowana większość ujawnionych części pochodziła z pojazdów francuskich oraz niemieckich, które zostały skradzione we Francji i Polsce. Jak ustalili funkcjonariusze, części samochodowe były sprzedawane na aukcjach internetowych. Szacunkowa wartość znalezionych części wynosi około 500 tys. zł, zaś wartość pojazdów utraconych, z których pochodziły – nie mniejsza niż 2 mln zł.

PAP/RIRM

drukuj