fot. PAP/Lech Muszyński

Straż pożarna: pożar uczelni w Gorzowie Wlkp. Opanowany, ale straty są ogromne

Strażacy opanowali pożar Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Z ogniem walczyło 21 jednostek straży. Spłonął cały dach i trzecie piętro. Straty są ogromne – powiedział mł. bryg. Arkadiusz Kaniak, rzecznik lubuskiej straży pożarnej.

Pożar dachu Akademii im. Jakuba z Paradyża wybuchł w piątek około południa. W ogniu stanął dach uczelni. W akcji gaśniczej udział wzięło łącznie 21 zastępów straży pożarnej.

Strażacy poinformowali, że ogień został opanowany.

„Spłonął dach o powierzchni 1,5 tysiąca metrów kwadratowych” – powiedział mł. bryg. Arkadiusz Kaniak, rzecznik lubuskiej straży pożarnej.

„Spalone zostało również całe trzecie piętro Akademii. Straty po pożarze są ogromne” – dodał.

Podczas pożaru doszło do wypadku.

„Belka stropowa zerwała się i runęła na jednego ze strażaków uderzając go w ramię” – przekazał mł. bryg. Arkadiusz Kaniak.

Jak wyjaśnił, na szczęście strażakowi nie stało się nic poważnego, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Trwa dogaszanie pogorzeliska. Strażacy będą tam całą noc.

„Przy użyciu kamery termowizyjnej będziemy kontrolować czy gdzieś nie powstaje nowy pożar” – sprecyzował strażak.

Przyczyna pożaru uczelni nie jest jeszcze znana. Będzie ją ustalać policja, w tej sprawie wypowie się też biegły z dziedziny pożarnictwa.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl