fot. youtube.com

Straż Graniczna zatrzymała pięciu członków międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej

Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali pięć osób podejrzanych o udział w międzynarodowej grupie przestępczej specjalizującej się w organizowaniem nielegalnej migracji cudzoziemcom z państw Zakaukazia – poinformowała PAP rzeczniczka Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej por. SG Dagmara Bielec-Janas.

Według informacji przekazanych przez rzeczniczkę Nadwiślańskiego OSG do zatrzymania pięciu osób doszło w poniedziałek 10 maja w Warszawie, Białymstoku i Terespolu.

„Zatrzymane osoby to troje obywateli Federacji Rosyjskiej narodowości czeczeńskiej, Azerka i Polak” – wyliczyła por. SG Dagmara Bielec-Janas.

„Członkom grupy przestępczej zarzuca się, że na przestrzeni kilku miesięcy, przerzuciła z państw regionu Zakaukazia przez Polskę, a następnie do Europy Zachodniej co najmniej kilkudziesięciu cudzoziemców” – tłumaczyła.

Wskazała, że podczas przeszukania mieszkań podejrzanych, funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczyli dyski, telefony, karty SIM, różnego rodzaju dokumenty zawierające informacje „świadczące o przestępczej działalności grupy”.

Podkreśliła, że śledztwo w tej sprawie nadzoruje Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

„Podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz organizowania innym osobom nielegalnego przekraczania granicy państwowej” – podała.

Decyzją sądu dwójka podejrzanych Rosjan została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące. Wobec pozostałych podejrzanych – Azerki, Polaka i Rosjanina – zastosowano wolnościowy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju.

„Dodatkowo wobec jednego z zatrzymanych – obywatela Rosji poręczenie majątkowe” – dodała.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl