twitter.com/Straz_Graniczna

Straż Graniczna: w sobotę nielegalnie do Polski z Białorusi chciały się przedostać 74 osoby

74 cudzoziemców próbowało w sobotę dostać się nielegalnie do Polski przez białorusko-polską granicę – podała w niedzielę Straż Graniczna. Byli to m.in. Irakijczycy.

Do prób przekroczenia granicy dochodziło na terenie działania placówek Straży Granicznej w Lipsku, Kuźnicy, Czeremsze, Szudziałowie i w Narewce. Największa grupa, 30 osób, próba przekroczyć granicę na terenie działania placówki w Lipsku.

Straż Graniczna podsumowała, że w 2022 r. było łącznie 3419 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

Do 30 czerwca 2022 r. obowiązuje rozporządzenie MSWiA w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu przebywania na terenie 183 miejscowości przy granicy z Białorusią w woj. podlaskim i lubelskim. Do tego czasu ma być też – jak zapowiadano – zakończona budowa zapory na granicy.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl