fot. twitter.com/Straz_Graniczna

Straż Graniczna: Prowadzone są czynności z 27 nielegalnymi imigrantami z Iraku

Obecnie prowadzone są czynności z 27 zatrzymanymi nielegalnymi imigrantami z Iraku, którzy byli przewożeni samochodem dostawczym przez obywatela Ukrainy – poinformowała rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. Dodała, że zostaną przedstawione zarzuty osobie, która organizowała przerzut.

W niedzielę funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Mielniku zatrzymali w okolicy miejscowości Radziwiłłów obywatela Ukrainy, który samochodem dostawczym należącym do popularnej firmy kurierskiej przewoził 27 nielegalnych imigrantów z Iraku. Wśród przewożonych osób byli zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Jak przekazała w poniedziałek dziennikarzom rzeczniczka Straży Granicznej Anna Michalska, z migrantami obecnie są prowadzone czynności.

„Tam będą stawiane też zarzuty osobie, która organizowała ten przerzut” – powiedziała Michalska.

Dodała, że w tej chwili nie ma informacji, czy osoby zatrzymane składały wnioski o udzielenie ochrony międzynarodowej.

Rzeczniczka Straży Granicznej na poniedziałkowej konferencji prasowej poinformowała, że minionej doby na polsko-białoruskim odcinku granicy ujawniono 542 próby nielegalnego przekroczenia granicy. Dodała, że od początku tego miesiąca to już 9,6 tys. prób, zaś od początku roku 21,2 tys. prób.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią – w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego – obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

PAP

drukuj