fot. PAP/Wojtek Jargiło

Straż Graniczna: 15 nielegalnych imigrantów z Iraku przekroczyło granicę

Grupa 15 nielegalnych imigrantów-obywateli Iraku, przekroczyła granicę we wtorek na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Mielniku – podała w środę na Twitterze Straż Graniczna. Wszyscy zostali zatrzymani.

„Cudzoziemcy próbowali się ukryć w zabudowaniach gospodarczych” – poinformowała SG.

Straż Graniczna opublikowała nagranie wideo z pojazdu obserwacyjnego SG, na którym widać grupę osób próbujących wejść do budynku.

W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała 39,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W grudniu odnotowano ponad 1,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

 

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl