Sprzeciw mieszkańców Gdańska wobec postępującej genderyzacji

Inicjatywa obywatelska „Odpowiedzialny Gdańsk” zamierza dziś wręczyć wojewodzie pomorskiemu list mieszkańców w sprawie kontrowersyjnego „Modelu na rzecz Równego Traktowania”.

Pismo zawiera prośbę o podjęcie postępowania nadzorczego w sprawie dokumentu, który w ubiegłym miesiącu Rada Miasta Gdańska przyjęła głosami Platformy Obywatelskiej.

„Model na rzecz Równego Traktowania” zawiera rekomendacje działań, które mają sprawić – w zamyśle autorów – by miasto było przyjazne dla każdego człowieka: bez względu na płeć, wiek, poglądy czy orientację seksualną.

Waldemar Jaroszewicz, członek inicjatywy obywatelskiej, wskazuje jednak, że pod płaszczykiem tych zapisów będzie realizowana ideologia gender.

– Pan prezydent trochę ukrywa pewne rzeczy pod niektórymi zapisami. Można powiedzieć, że główny zapis dotyczący zdrowia prokreacyjnego, który jest rzeczą słuszną i dobrą, będzie wprowadzał ideologię gender. Ona jest tutaj bardzo wyraźnie widziana i można metaforycznie powiedzieć, że jest to gotowanie zupy grzybowej z muchomorem. I tym trującym grzybem jest to, co pan prezydent chce nam zafundować w tym modelu równościowym – mówi Waldemar Jaroszewicz.

Sprzeciw wobec „Modelu na Rzecz Równego Traktowania” wyrażali już m.in.: gdańscy radni Prawa i Sprawiedliwości, mieszkańcy, organizacje społeczne oraz księża biskupi.

RIRM

drukuj