Spotkanie wielkanocne Rodziny Radia Maryja pod Toronto

Z poniedziałku na worek czasu polskiego, w Mississauga położonym nieopodal kanadyjskiego Toronto odbyło się spotkanie wielkanocne rodziny Radia Maryja.  

Wydarzenie zorganizowano w parafii św. Maksymiliana Kolbe. Jest to największa parafia polonijna na świecie. Mszy świętej przewodniczył o. Zbigniew Pieńkos CSsR, dyrektor centrali  Radia Maryja w Chicago.

Kazanie wygłosił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR. Dyrektor toruńskiej rozgłośni zwrócił w nim uwagę m.in. na problem prześladowania wyznawców Chrystusa. W naszych czasach umiera za Niego nawet więcej osób niż w pierwszych wiekach chrześcijaństwa – zauważył założyciel Radia Maryja.

– Rokrocznie są mordowane setki tysięcy (…). Nie ginie się za jakąś bajkę. „Myśmy uwierzyli” – mówi dziś apostoł. Doświadczyliśmy Jego miłości – a po tym poznajemy, że znamy Go, jeżeli zachowujemy Jego przykazania. Te przykazania nie są ciężkie. To drogowskazy, jak iść przez życie, żeby osiągnąć cel: żeby być zbawionym – mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Materiał dźwiękowy ze spotkania dostępny [tutaj].

RIRM


 
drukuj

Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl