Spotkanie poszkodowanych w aferze GetBack z wiceministrem finansów

W Ministerstwie Finansów będzie miało dziś miejsce spotkanie z poszkodowanymi w aferze GetBack. Rozmowy z wiceministrem Piotrem Nowakiem odbędą się na wniosek pokrzywdzonych. Spotkanie ma dotyczyć powołania Funduszu dla Poszkodowanych.

Miałby on wypłacić środki pokrzywdzonym w aferze GetBack oraz we wszystkich aferach finansowych, które w przyszłości mogą powstać w Polsce.

– Na ten fundusz miałyby spływać kary finansowe nakładane na podmioty np. przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, czyli na wszystkie podmioty, które będą działały nieuczciwie w stosunku do klientów, mając na uwadze różnego rodzaju instytucje finansowe, banki, domy maklerskie itd. Z Ministerstwem Finansów chcemy ustalić, żeby te środki nie szły do Skarbu Państwa. Skarb Państwa zawsze sobie poradzi (…), a my musimy tutaj zadbać o czynnik społeczny – podkreślił Artiom Bujan, prezes Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack

Od ubiegłego roku trwa śledztwo ws. afery GetBack nadzorowane przez warszawską prokuraturę regionalną. Postępowanie dotyczy wyrządzenia szkody majątkowej o wielkich rozmiarach, prowadzenia ksiąg rachunkowych wbrew przepisom i podawanie nieprawdziwych informacji. Poszkodowani w wyniku afery stracili przeszło 2 mld zł.

RIRM

drukuj