Spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja w Mississauga

W Kanadzie w miejscowości Mississauga odbyło się spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja.

To już tradycja, że co roku nie tylko w Polsce, ale także poza granicami naszej ojczyzny, Rodzina Radia Maryja gromadzi się na spotkaniach opłatkowych. Po raz kolejny nasi rodacy spotkali się w miejscowości Mississauga w kanadyjskiej prowincji Ontario. Po Eucharystii Rodzina Radia Maryja gościła w Polskim Centrum Kultury.

Podczas spotkania w gronie sympatyków i członków Rodziny Radia Maryja zawsze panuje radosna atmosfera.

– Atmosfera przepiękna jak w rodzinie. Naprawdę tworzymy już bardzo dużą rodzinę i jestem szczęśliwa, że biorę w tym udział. Czekam na ten dzień, na to spotkanie z wielką otwartością – mówiła Joanna Strzeżek, prezes Rodziny Radia Maryja w Kanadzie.

Spotkania Rodziny Radia Maryja jednoczą, a tego szczególnie potrzebują ci, którzy mieszkają poza granicami naszej ojczyzny.

– Rodzina Radia Maryja jest dla mnie jedną wielką rodziną, którą szczególnie na emigracji to się tak czuje, że to są bardzo bliscy ludzie, tu na emigracji – dodała Joanna Strzeżek.

W Kanadzie oprócz wspólnej modlitwy, dzielenia się opłatkiem i śpiewania kolęd, ojcowie redemptoryści mówili o planach, jakie towarzyszą radiu u progu nowego roku. Z Torunia do Kanady przybył o. Benedykt Cisoń CSsR. Na spotkaniu opłatkowym byli także o. Jacek Cydzik CSsR, dyrektor centrali Radia Maryja w Kanadzie, oraz o. Zbigniew Pieńkos CSsR, dyrektor centrali Radia Maryja w Chicago.

TV Trwam News

drukuj