fot. flickr

Rosyjskie zakłamanie przeciwko Polsce

Rosja ponownie sięga po kłamstwa i atakuje Polskę. Tym razem to przewodniczący Dumy na forum rosyjskiego parlamentu postawił nieprawdziwą tezę, że obozy zagłady powstały w Polsce dzięki przedwojennej atmosferze.

Najpierw oszczerstwa padły z ust prezydenta Rosji Władimira Putina. Zarzucał on Polsce kolaborację z Hitlerem podczas II wojny światowej. Polska w tej sprawie nie milczała. W zeszłym tygodniu Sejm przyjął uchwałę, w której potępił prowokacyjne i niezgodne z prawdą wypowiedzi. Teraz nasz kraj atakuje przewodniczący rosyjskiej Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin. Podczas obrad rosyjskiego parlamentu odniósł się do polskiego dokumentu.

– Zanim podejmie się decyzje oczerniające pamięć żołnierzy-wyzwolicieli II wojny światowej-należałoby zapoznać się z oświadczeniem prezydenta USA Franklina Roosevelta – wskazał Wiaczesław Wołodin, przewodniczący rosyjskiej Dumy Państwowej

Rosyjski polityk zarzucił Polsce fałszowanie historii.

– 2020 jest rokiem szczególnym, rokiem pamięci i chwały, 75. rocznicą Wielkiego Zwycięstwa nad faszyzmem, którą wygrali nasi ojcowie, dziadkowie i pradziadkowie (…) Zawsze było dla nas ważne, aby historia nie była pisana od nowa, prawda o wojnie nie była wypaczana – stwierdził rosyjski polityk.

Tymczasem to nie Polska, ale Rosja ucieka się do kłamstwa. Po raz kolejny ze strony Rosji padło stwierdzenie, że obozy zagłady powstały w Polsce. A to kolejna jawna próba zrobienia z ofiary kata.

– W Polsce zlokalizowano setki obozów zagłady. W dużej mierze ułatwiała to przedwojenna atmosfera w Polsce i opinia kierownictwa tego kraju. I za to obecni polscy przywódcy muszą przeprosić cały świat – podsumował Wiaczesław Wołodin.

Na żądaniu przeprosin rosyjski przewodniczący jednak nie skończył. Zapowiedział, że Moskwa w Radzie Europy złoży projekt rezolucji potępiającej Polskę za próbę fałszowania historii. Fakty przemawiają jednak przeciwko Rosji. Do wybuchu II wojny światowej doprowadziły dwa totalitarne mocarstwa: hitlerowskie Niemcy i stalinowski Związek Sowiecki – a nie Polska.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl