Spotkania opłatkowe Rodziny Radia Maryja

Tradycyjnie już w okresie świątecznym Rodzina Radia Maryja w Polsce, ale także na całym świecie gromadzi się na spotkaniach opłatkowych.

Wczoraj na spotkaniu opłatkowym spotkała się Rodzina Radia Maryja z południowej części Chicago. W spotkaniu uczestniczyli ojcowie posługujący w Radiu Maryja.

– Dziękujemy wam za to, że jesteście. Dziękujemy za to, że pomimo dzielących nas odległości, możemy tworzyć tą wspaniałą, wielką Rodzinę Radia Maryja. Rodzinę, której tak wiele zawdzięcza wspólnota Kościoła, ale myślę, że także nasza Ojczyzna – mówił o. Piotr Dettlaff CSsR.

Specjalne pozdrowienia w imieniu prezydenta Andrzej Dudy przesłał prezydencki minister Adam Kwiatkowski.

W spotkaniu uczestniczył także inżynier Andrzej Ryczek, architekt świątyni pw. Maryi Nowej Ewangelizacji i świętego Jana Pawła II. Kościół powstaje w Toruniu jako wotum wdzięczności Rodziny Radia Maryja za dar Papieża Polaka.

– Nastąpił teraz najpiękniejszy czas realizacji – interior desing – tworzenia przestrzeni artystycznej – mówił inż. Andrzej Ryczek.

Polonia od samego początku Radia Maryja docenia jego wyjątkową rolę. Polacy za granicą wspierają katolicką rozgłośnie oraz wszystkie dzieła przy niej powstałe.

W przyszłą niedziele spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja odbędzie się w New Britan w stanie Connecticut.

Szczegółowy plan spotkań opłatkowych Rodziny Radia Maryja [zobacz]

 

 

TV Trwam News/RIRM


drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl