Trwają doroczne spotkania opłatkowe Rodziny Radia Maryja

W Polsce i poza granicami naszej ojczyzny ojcowie z radia spotykają się ze słuchaczami tej katolickiej rozgłośni. Spotkania opłatkowe Rodziny Radia Maryja to już tradycja.

– Ludzie czekają, dzwonią i czują się zobowiązani żeby przyjść – tłumaczy o. Bolesław Słota CSsR.

Tak było między innymi w Krakowie w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Każde takie spotkanie rozpoczyna się od Eucharystii. Potem przychodzi czas na składanie sobie życzeń, wspólne śpiewanie kolęd, rozmowy.

– Rodzina to jest chyba najpiękniejsze słowo, bo jest rodzina polska, jest Rodzina Radia Maryja. Rodzina, która pracuje na rzecz ojczyzny, rodzina która wspiera rodaków, ojczyznę w najbardziej trudnych chwilach. A na pewno taką jest Rodzina Radia Maryja – mówi Jolanta Janus.

Na to wyjątkowe spotkanie opłatkowe Rodzina Radia Maryja czeka cały rok, i nie tylko tu w Polsce, ale także poza jej granicami: w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Niemczech, Anglii czy Francji. Jednak takich spotkań nie byłoby, gdyby nie posługujący w Radiu Maryja ojcowie. O. dr Zdzisław Klafka CSsR rektor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu wraz ze studentami udał się na spotkanie opłatkowe do Dortmundu.

– Opłatek, symbol naszej polskiej rodziny. Gdziekolwiek jesteśmy, możemy tworzyć rodzinę Polaków zjednoczonych we fundamentalnych wartościach, jakie każdy z nas odnalazł w Ewangelii – zaznacza o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

Dla Polaków tu mieszkających spotkanie opłatkowe to wielka radość. Kolejny raz, jak co roku, mogą dziękować Bogu za Radio Maryja, TV Trwam, WSKSiM, świątynię pod wezwaniem Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II oraz inne dzieła wyrosłe przy toruńskiej rozgłośni.

TV Trwam News/RIRM

 

 

drukuj