Społeczne Konsultacje Programu PiS dla Małopolski

17 maja, w Skawinie, a 19 maja w Bochni, odbędą się kolejne spotkanie z cyklu Społeczne Konsultacje Programu Prawa i Sprawiedliwości dla Małopolski.

Podczas konferencji prasowej rozpoczynającej cykl konsultacji, Beata Szydło – przewodnicząca PiS w Małopolsce zapowiedziała, że politycy i samorządowcy ugrupowania odwiedzą w tym roku, z przygotowanymi przez ekspertów założeniami programowymi, wszystkie powiaty w Małopolsce.

Dotychczas spotkania odbyły się w Nowym Sączu (22 kwietnia) oraz w Wolbromiu (26 kwietnia). Początkiem czerwca czekają nas konsultacje w Tarnowie oraz Wierzchosławicach, o których będziemy szczegółowo informować.

Na spotkaniu w Skawinie obecni będą krakowscy parlamentarzyści PiS: Andrzej Adamczyk – prezes PiS w okręgu krakowskim, Andrzej Duda – były wiceminister sprawiedliwości, Barbara Bubula, Bogdan Pęk oraz liczni samorządowcy. Oprócz tarnowskich parlamentarzystów, gościem spotkania w Bochni będzie wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński.

– Za najważniejsze bolączki Małopolski, którymi należy zająć się w pierwszej kolejności uważamy kwestie walki z bezrobociem, polityki prorodzinnej oraz społecznej, służby zdrowia, a także edukacji i infrastruktury, które winny być fundamentem pod gospodarczy rozwój Regionu. W Skawinie będziemy rozmawiać z mieszkańcami o problemach miasta oraz całego powiatu krakowskiego ziemskiego. Chcemy, aby nasz ostateczny program dla Małopolski powstał w duchu dialogu i zrozumienia. Nie chcemy jak obecna władza, zamykać się w biurach i gabinetach, odgradzać od ludzi barierkami i ochroniarzami. Dlatego serdecznie wszystkich zapraszamy – zaznaczył poseł Andrzej Adamczyk.

Program najbliższych konsultacji:

17 maja (piątek) Skawina

  • godz. 16 30 – konferencja prasowa z udziałem krakowskich posłów PiS – biuro senatora Bogdana Pęka, Rynek 12
  • godz. 18.00 – spotkanie otwarte z mieszkańcami Skawiny i powiatu krakowskiego ziemskiego – Dworek Sokół, ul Mickiewicza 7

19 maja (niedziela) Bochnia

  • godz. 18.30 – konferencja prasowa z udziałem tarnowskich posłów PiS – Kino Regis, ul. Regis 1
  • godz. 19.00 – spotkanie otwarte z mieszkańcami Bochni i powiatu bocheńskiego

Małopolska Rada Regionalna PiS/RIRM

drukuj