Spłonął kościół Matki Bożej Fatimskiej na Stecówce

Doszczętnie spłonął drewniany kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej na Stecówce w gminie Istebna w Beskidzie Śląskim. Ogień pojawił się w nocy – poinformował oficer prasowy cieszyńskiej policji nadkom. Wojciech Maciejczyk.

Ogień na dachu świątyni zauważył ok. godziny pierwszej w nocy jeden z mieszkańców okolicy i wezwał służby ratunkowe. W tym samym czasie czujniki dymu powiadomiły o pożarze proboszcza. W akcji gaszenia uczestniczyło kilkanaście ekip ratowniczych. Nie udało się uratować budynku. Spłonął dach i częściowo ściany. Akcja gaszenia zakończyła się dzisiaj rano.

Przyczyna pożaru jest na razie nieznana. Ustalą ją biegli.

Jak poinformował policjant, powołując się na słowa proboszcza, kościół posiadał nową instalację elektryczną oraz nowoczesny system powiadamiania o pożarze.

Drewniany kościół Matki Bożej Fatimskiej został wzniesiony pod koniec lat 50. minionego stulecia. Stanął przy szlaku z Kubalonki na Baranią Górę, nieopodal schroniska górskiego na Stecówce.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl