Splądrowanie domu dziennikarza „wSieci”

W piątek rano nieznani sprawcy włamali się do domu Andrzeja Potockiego, dziennikarza śledczego tygodnika „wSieci”.

Nie da się zaprzeczyć, że istnieje dziwna zbieżność czasowa tego zdarzenia z prowadzonym przez Andrzeja Potockiego śledztwem dziennikarskim poświęconym postaci Sylwestra Latkowskiego, redaktora naczelnego tygodnika „Wprost”. Śledztwo wykazało, że naczelny „Wprostu” ukrywa swoją kryminalna przeszłość i powiązania z mafią.

Całe zdarzenie miało miejsce w piątek w godzinach porannych, gdy dziennikarza wyjątkowo nie było w domu. Nieznani sprawcy skradli biżuterię oraz broń czarnoprochową. Gangsterzy wywrócili na wierzch szafki ze zdjęciami, przetrząsnęli wszystkie szuflady, zniszczyli szafę, spenetrowali sypialnię i garderobę. Do tej pory nie udało się ustalić czy włamanie było rzeczywiście powiązane z publikacjami dotyczącymi Sylwestra Latkowskiego.

– Najważniejsza jest wersja śledczych, która zostanie przyjęta w toku postępowania karnego. Może wchodzić w grę motyw finansowy, motyw zemsty lub motyw pozyskania jakiś dodatkowych informacji życiu i zamiarach śledczych red. Potockiego. W postępowaniu karnym każda z tych wersji musi być jednakowo traktowana i musi dokładnie wyjaśnić czy było to klasyczne włamanie z chęcią zdobycia korzyści majątkowej czy też było to inne działanie związane np. z publikacją artykułu dotyczącego pana Sylwestra Latkowskiego. Postępowanie musi być bardzo wnikliwe, a taka koicydencja czasowa może niestety budzić pewnego rodzaju podejrzenia, że nie do końca żyjemy w kraju w którym reguły demokratyczne są przestrzegane – powiedział Bogdan Święczkowski, były prokurator generalny.

Prokurator wyraził nadzieje, że śledczy bardzo pracowicie zbierają materiały dowodowe i badają ślady z miejsca przestępstwa aby przeprowadzić wnikliwe postępowanie karne. Dodał, że jeżeli tak nie jest to bardzo źle świadczy o polskiej policji i polskich służbach ścigania. Niewątpliwie w interesie państwa polskiego oraz służb publicznych jest jak najszybsze ujawnienie sprawców tej kradzieży z włamaniem – powiedział Bogdan Święczkowski.

RIRM

drukuj