fot. pixabay.com

Spada cena benzyny

W tym tygodniu możemy się spodziewać dalszych spadków cen benzyny – wskazują analitycy rynku paliw. To dobra informacja dla kierowców, którzy właśnie wyruszają na wakacje.

Wakacyjne ceny na stacjach paliw nigdy nie były tak wysokie. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje szansa na ich obniżenie. Już ubiegły tydzień przyniósł wyraźne spadki w cenie benzyny 95-oktanowej. Średnio w Polsce obniżyła się ona o 10 gr. do poziomu 7,82 zł.  Dr Jakub Bogucki z portalu e-petrol.pl mówi, że w kolejnych dniach możliwe są dalsze spadki.

Szacujemy, że średnia cena benzyny ulokuje się w przedziale 7,74 – 7,86 zł za litr. Jeśli chodzi o olej napędowy, to trochę trudniej o optymizm.  Olej napędowy przeskoczył benzynę od zeszłego tygodnia i właściwie nie zmienił swojej ogólnopolskiej średniej. Kosztuje 7,89 zł i zapewne w kolejnych dniach  ceny z przedziału mniej więcej 7,81 – 7,93 zł będą widoczne na większości stacji. W przypadku autogazu mamy trzygroszową obniżkę w porównaniu do poprzedniego tygodnia. Zapewne poziom cenowy również będzie się jeszcze obniżał. Spodziewamy się, że cena tej popularnej alternatywy będzie wynosić miedzy 3,40 a 3,49 zł za litr – zaznacza dr Jakub Bogucki.

Analityk rynku paliw ocenia, że oferowane przez stacje oferty lojalnościowe dające korzystne rabaty będą wzbudzały duże zainteresowanie wśród kierowców. Pierwszy z ofertą, pozwalającą zatankować o 30 groszy – a nawet 40 groszy – taniej był PKN Orlen. Decyzja zmotywowała już Lotos i BP do podobnych promocji.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl