S&P obniża rating Wlk. Brytanii

Agencja ratingowa S&P obniżyła o dwa stopnie notę Wielkiej Brytanii z najwyższej 3A do 2A. Nie wyklucza się dalszych obniżek na skutek Brexitu.

Referendum w sprawie wyjścia z UE agencja S&P nazwała w komunikacie „wydarzeniem brzemiennym w skutki”, które doprowadzi do „mniej przewidywalnych, stabilnych i skutecznych ram politycznych w Zjednoczonym Królestwie”.

Agencja utrzymała również perspektywę negatywną dla brytyjskiej oceny wiarygodności kredytowej, co znaczy, że w przyszłości może dojść do kolejnych obniżek ratingu.

Według S&P negatywna perspektywa odzwierciedla ryzyko dla brytyjskiej gospodarki i finansów publicznych, a także dla roli funta szterlinga jako międzynarodowej waluty rezerwowej.

Dotychczas agencja S&P była jedyną z największych agencji ratingowych, która utrzymała najwyższą ocenę 3A dla Wielkiej Brytanii.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl