Song Of Songs Festival ponownie w Toruniu

W Toruniu w dniach 13-14 lipca na scenie plenerowej Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki odbędzie się Song Of Songs Festival – jeden z największych festiwali muzyki chrześcijańskiej w Europie. Zagrają zarówno polskie, jak i zagraniczne zespoły.

Song Of Songs Festival to jeden z największych festiwali muzyki chrześcijańskiej w Europie, który w 2017 r. powrócił do Torunia po siedmiu latach przerwy.

Atmosfera w zeszłym roku była fantastyczna. Nie spodziewaliśmy się, że koncert tak się uda – mówił Piotr Lis, rzecznik festiwalu.

– Gwiazdy przyciągnęły ponad 8 tys. osób pod naszą scenę. Największą furorę zrobiły koncerty gwiazd, które są znane z naszych scen i bawiły ludzi przed laty, czyli 2Tm2,3 czy też zespół Maleo Reggae Rockers, który bardzo podobał się ludziom. Była również s. Cristina Scuccia. Zadawaliśmy ludziom pytanie, który koncert w 2017 r. najbardziej się im podobał. Wszyscy artyści zostali wymienieni – powiedział.

W tym roku wydarzenie będzie trwało od 13 do 14 lipca, a koncerty odbędą się na scenie plenerowej Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Zagrają zarówno polskie, jak i zagraniczne gwiazdy. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny i niebiletowany.

W tym roku na scenie wystąpią: Armia, Mietek Szcześniak, Arka Noego, Mate. O/TU, Andrzej Nowak i Złe Psy, niemaGOtu, Lidia Pospieszalska, Joshua Aaron, Małe TGD, Deus Meus, New Life’m, Ikos.

Idea i cel organizowania tej cyklicznej imprezy wynika z przekonania, że w niespokojnej Europie można i trzeba szukać obszarów, w których młodzi ludzie znajdą wspólną płaszczyznę z innymi, podobnie czującymi i myślącymi. Najlepszą formą takiego kontaktu jest muzyka, w szczególności ta inspirowana chrześcijańską tradycją i prawdą płynącą z Ewangelii.

– W sobotę o godzinie 12:00 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się Msza św. dla uczestników, a około godziny 22:00 na scenie odmówimy wspólną modlitwę ekumeniczną – wskazał rzecznik festiwalu.

Organizatorem wydarzenia jest firma S.O.S. MUSIC. Współorganizatorami są Miasto Toruń oraz Województwo Kujawsko-Pomorskie.

– Zapraszamy wszystkich. W ciągu dwóch dni dwanaście fantastycznych koncertów, muzyka chrześcijańska oraz patriotyczna. (…) Będzie wspaniała atmosfera. Bawmy się razem w rytm chrześcijańskiej muzyki – akcentował Piotr Lis.

 

Piotr Lis/RIRM

 

drukuj