fot. Tomasz Strąg

Sondaż dla „DGP” i RMF FM: 57 proc. badanych źle ocenia pomysł głosowania korespondencyjnego

Ponad 57 proc. ankietowanych źle ocenia pomysł powszechnego głosowania w systemie korespondencyjnym, dobrze – w sumie 25 proc. badanych – wynika z sondażu United Surveys na zlecenie „Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM.

„Z najnowszego sondażu United Surveys, na zlecenie DGP i RMF FM, wynika, że organizowanie wyborów w maju byłoby wbrew nastrojom społecznym” – podaje w poniedziałek „Dziennik Gazeta Prawna”.

Łącznie 57,4 proc. ankietowanych źle ocenia pomysł powszechnego głosowania w systemie korespondencyjnym. Dobrze ten pomysł ocenia w sumie 25 proc. badanych.

W podziale na elektoraty największą aprobatą ten pomysł cieszy się wśród wyborców Andrzeja Dudy (65 proc. ocen pozytywnych) i Krzysztofa Bosaka (72 proc.).

Ankietowanych pytano także, czy zagłosowaliby korespondencyjnie w wyborach prezydenckich, gdyby odbyły się one w najbliższą niedzielę. „Zdecydowanie nie” odpowiedziało 42,5 badanych, „raczej nie” – 13 proc., „zdecydowanie tak” – 23 proc., „raczej tak” – 15,9 proc.

Badanie przeprowadzono w dniach 3-4 kwietnia metodą CATI na grupie 1100 osób.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl