„Solidarność” zapowiada protest przed siedzibą KE w Warszawie

16 września NSZZ „Solidarność” organizuje protest przed siedzibą Komisji Europejskiej w Warszawie. To reakcja na działania Komisji Europejskiej ws. obniżenia od 1 października wieku emerytalnego w Polsce.

Pod koniec lipca unijny organ wszczął wobec Polski postępowanie o naruszenie unijnych przepisów. Było to następstwo publikacji ustawy o ustroju sądów powszechnych. Główne zastrzeżenia Brukseli dotyczyły dyskryminacji ze względu na płeć z powodu odmiennego wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn będących sędziami.

1 października wchodzą w życie przepisy, które przywracają poprzedni, zróżnicowany wiek emerytalny.

Z powodu działań Komisji Europejskiej „Solidarność” wystosowała pisma do przewodniczącego Jean-Claude Junckera. Podkreślono w nich, że Komisja ingeruje w suwerenne decyzje Polski, choć nie ma do tego prawa.

Odpowiedzieliśmy bardzo merytorycznie  Komisji Europejskiej, pokazując orzeczenia naszego Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Najwyższego – podkreśla rzecznik ,,Solidarności” Marek Lewandowski.

– Zapowiedzieliśmy, że „Solidarność” podejmie działania przeciw Komisji Europejskiej, aby ten przywrócony wiek emerytalny obowiązywał i aby Komisja Europejska nie wtrącała się w tę kwestię, wykazując, że tak naprawdę Komisja Europejska nie ma tytułu prawnego, aby się tym zajmować. Przypomnieliśmy również, że to nie decyzja rządzących, ale decyzja obywateli wyrażona w czasie wyborów, którzy oczekiwali, że ten wiek emerytalny zostanie przywrócony do poprzedniego wieku – podkreślał Marek Lewandowski.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl