fot. pixabay.com

Solidarna Polska chce odpowiedzi polskiego Sejmu na rezolucję ogłaszającą UE „strefą wolności osób LGBTIQ”

Solidarna Polska chce, by polski Sejm odpowiedział własną uchwałą na rezolucję Parlamentu Europejskiego ustanawiającą Unię Europejską „strefą wolności osób LGBTIQ”. Europosłowie w środę debatują w tej sprawie.

Minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, podkreślił, że proponowana przez Solidarną Polskę uchwała ma zwracać uwagę na naszą wrażliwość i domagać się respektowania szacunku dla poglądów Polaków przez instytucje europejskie.

Polityk powiedział, że UE miała łączyć kraje mające różny dorobek i odrębności, jeśli chodzi o kulturę, a teraz brukselskie elity za wszelką cenę chcą narzucić Polsce skrajnie ideologiczną, liberalną i lewicową agendę LGBT.

Forsowane przez nich rozwiązania – jak wskazał szef resortu sprawiedliwości – są dyskryminujące dla większości Polaków (biorąc pod uwagę ich przekonania) i sprzeczne z polską konstytucją.

Zbigniew Ziobro zaznaczył, że nie możemy w tej sprawie milczeć.

– Nie możemy przechodzić do porządku nad tym, że podejmowane są pozaprawne polityczne działania, by w sposób nieuprawniony wpływać na decyzje Polaków. To oni – poprzez demokratyczne wybory i konstytucję – mają wyłączne prawo decydowania o tym, jak kształtowana jest nasza kultura oraz tradycyjne instytucje prawne, również dot. małżeństwa, adopcji dzieci i wszystkich kwestii, które za wszelką cenę dzisiejsza lewicowa poprawność polityczna chce zburzyć, zmienić, a czasami wręcz wysadzić w powietrze – powiedział minister Zbigniew Ziobro.

W uchwale, jaką proponuje Solidarna Polska, Sejm ma wyrazić sprzeciw wobec działań nakierowanych na rozpowszechnianie fałszywej wizji tożsamości człowieka, małżeństwa i rodziny. Ma też zobowiązać rząd i instytucje publiczne do ochrony polskich norm i obyczajów zakorzenionych w chrześcijańskim dziedzictwie narodu, ogólnopolskich wartościach i chronione są przez polską konstytucję.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl