fot. PAP/Marcin Obara

Socjolog prof. Andrzej Zybertowicz laureatem Nagrody Mediów Publicznych w kategorii „Słowo”

Socjolog prof. Andrzej Zybertowicz został w poniedziałek laureatem Nagrody Mediów Publicznych w kategorii „Słowo”. „Zybertowicz pokazuje rzeczywistość społeczną i polityczną taką, jaką ona w istocie jest, a nie w wersji zgodnej z polityczną poprawnością” – podkreślono w uzasadnieniu.

„Mam zaszczyt poinformować, że laureatem Nagrody Mediów Publicznych w kategorii »Słowo« został w tym roku prof. Andrzej Zybertowicz” – powiedział w poniedziałek wieczorem przewodniczący kapituły, Krzysztof Masłoń.

Odbierając nagrodę, prof. Andrzej Zybertowicz przyznał: „jak to w życiu bywa, znowu nie wiem, o co chodzi”.

„Zwłaszcza, że przypomniałem sobie, jak mniej więcej 50 lat temu w liceum czytałem »Rzecz listopadową« Ernesta Brylla” – powiedział.

„Jest dla mnie niepojęte, w jaki sposób mogłem go dzisiaj prześcignąć. Bardzo dziękuję” – dodał socjolog.

Do Nagrody Mediów Publicznych w kategorii „Słowo” nominowani w tym roku zostali: Ernest Bryll, Wiesław Helak i Andrzej Zybertowicz. Wyłoniła ich kapituła w składzie: Joanna Siedlecka, Krzysztof Masłoń, Wojciech Tomczyk, Andrzej Mastalerz i Radosław Gil. W uzasadnieniu kandydatury prof. Andrzeja Zybertowicza podkreślono, że jego twórczość „nie jest literaturą zwykłą, ani niezwykłą, tylko literaturą faktu”.

„Faktu naukowego dostrzeżonego okiem bystrego socjologa, objaśnionego i zinterpretowanego bez oglądania się na obowiązujące w danym momencie »naukowe« trendy. Zybertowicz pokazuje rzeczywistość społeczną i polityczną taką, jaką ona w istocie jest, a nie w wersji zgodnej z polityczną poprawnością” – podkreślono.

Uroczystość wręczenia Nagród Mediów Publicznych odbywa się w warszawskiej siedzibie TVP.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl