fot. PAP/EPA

Śnieżyce sparaliżowały Ateny, wiele osób uwięzionych w samochodach

Intensywne opady śniegu spowodowały chaos komunikacyjny w stolicy Grecji, Atenach. Śnieżyca „Elpida” uwięziła setki kierowców i pasażerów w pojazdach na autostradach. Z pomocą im pospieszyła grecka armia.

Greckie media pokazały zdjęcia setek osób, które uwięzione w swych pojazdach na autostradach dojazdowych do Aten, wyczekiwały na pomoc. Do akcji ruszyli żołnierze, którzy dostarczyli im żywność, koce i wodę.

Komunikacja autobusowa i kolejowa w Atenach została wstrzymana. Placówki wykonujące testy na obecność koronawirusa w stolicy zostały zamknięte.

Instytucje publiczne, szkoły i banki w rejonach najbardziej dotkniętych śnieżyca regionach będą również zamknięte we wtorek, gdyż według prognozy złe warunki będą się utrzymywały najprawdopodobniej do środy.

„To będzie ciężka noc” – ostrzegł Christos Stylianides, minister ds. kryzysu klimatycznego i ochrony ludności.

Greckie linie lotnicze Aegean Airlines odwołały większość lotów i poinformowały, że spodziewają się zakłóceń w rozkładach we wtorek i prawdopodobnie w środę.

Intensywne opady śniegu są rzadkością w Atenach, jednak nawiedziły miasto już drugi rok z rzędu.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl