fot. PAP/EPA

Pałac Elizejski po telekonferencji z Joe Bidenem: Emmanuel Macron za kontynuowaniem „wzmocnionego” dialogu z Rosją

Prezydent Emmanuel Macron wyraził głębokie zaniepokojenie sytuacją na granicach Ukrainy oraz potrzebę wspólnego działania na rzecz szybkiej deeskalacji poprzez wzmocniony dialog z Rosją – napisał w oświadczeniu Pałac Elizejski po rozmowach europejskich przywódców z prezydentem USA Joe Bidenem.

„Ta deeskalacja musi polegać na wysyłaniu Rosji stanowczych i wiarygodnych ostrzeżeń, co wymaga stałej koordynacji między europejskimi partnerami i sojusznikami; oraz poprzez wzmocniony dialog z Rosją, który prowadzimy. Zakłada to również zdecydowaną kontynuację wysiłków negocjacyjnych w ramach formatu normandzkiego: taki jest sens spotkania, które odbędzie się na szczeblu doradczym w Paryżu w środę 26 stycznia br. Prezydent zwrócił się do swoich partnerów, wskazując, jak ważne jest, aby Unia Europejska mogła w pełni odegrać swoją rolę we właściwej odpowiedzi na rosyjskie propozycje z grudnia ubiegłego roku” – napisano w oświadczeniu.

W komunikacie stwierdzono, że Prezydent Emmanuel Macron, który w najbliższych dniach będzie rozmawiać z prezydentami Rosji i Ukrainy, jest zdecydowany wykorzystać wszystkie środki dyplomacji dla zachowania stabilności Europy oraz okazać solidarność i gotowość do wspierania państw Unii Europejskiej zaniepokojonych ich bezpieczeństwem.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl