fot. PAP/Adam Warżawa

Służby mundurowe udaremniły przemyt 46 tys. sztuk nielegalnych papierosów

Funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej przejęli prawie 46 tys. szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Miejsce, w którym ukryto kontrabandę wskazał pies.

Starszy rewident Justyna Pasieczyńska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Warszawie, poinformowała, że funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie, wspólnie z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału SG, na drodze krajowej nr 19 w powiecie radzyńskim, zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy.

„Podczas kontroli, pies Draba przeszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych wskazał, gdzie w samochodzie mogą znajdować się papierosy” –  powiedziała Justyna Pasieczyńska.

„Po zdemontowaniu półek z narzędziami, funkcjonariusze znaleźli skrytkę między kabiną kierowcy, a przestrzenią ładunkową. Było w niej ukryte ok. 2,3 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości rynkowej blisko 34 tys. złotych” – podała rzecznik IAS w Warszawie.

Wojciech Kopeć z zespołu prasowego Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej przekazał, że do przewożenia nielegalnego ładunku przyznał się 42-letni kierowca pojazdu.

„Papierosy zostały zabezpieczone, a kierowca zatrzymany i przesłuchany w charakterze podejrzanego” – poinformował Wojciech Kopeć.

Dodał, że dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Straży Graniczej w Sławatyczach.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl