„Służba Polsce była treścią jego życia”. Nadanie Krajowej Szkole Administracji Publicznej im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Krajowa Szkoła Administracji Publicznej otrzymała imię Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W ceremonii uczestniczyli m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło.

Podczas uroczystości odsłonięto pamiątkową tablicę poświęconej nowemu patronowi szkoły. Uczelnia otrzymała również nowy sztandar.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości wskazywał na wysoki poziom kształcenia w KSAP, który – jak powiedział – docenił Lech Kaczyński przyjmując absolwentów uczelni do pracy w Najwyższej Izbie Kontroli. Dodał, że był to  bardzo ważny ruch dla rozwoju profesjonalnej administracji państwowej.

– By Polska była lepsza, by – jak mówił śp. mój brat – była w stanie chronić słabszych, nie bała się silnych, budowała sprawiedliwość i respekt na arenie międzynarodowej – zaznaczył Jarosław Kaczyński.

Prezydent Andrzej Duda mówił, że Lech Kaczyński z wielu przyczyn jest wspaniałym patronem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, m.in. dlatego że służba Polsce była treścią jego życia.

– Pan prezydent prof. Lech Kaczyński mówił, że naszym obowiązkiem jest budowanie silnego państwa, reformowanie i zmienianie instytucji państwowych tak, by temu państwu jak najdłużej służyły. Prezydent był wielkim państwowcem. Służba Polsce była treścią jego życia – akcentował prezydent RP Andrzej Duda.

Z kolei premier Beata Szydło podkreśliła, że imię Lecha Kaczyńskiego nadane szkole, to wielkie zobowiązanie.

– To jest oczywiście wielkie święto dla Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, która otrzymała imię wielkiego Polaka. Człowieka, który jest przede wszystkim autorytetem. Takim autorytetem, których dziś potrzebuje Polska – podkreśliła Prezes Rady Ministrów.

Krajowa Szkoła Administracji Publicznej kształci urzędników służby cywilnej, przygotowanych do pełnienia funkcji kierowniczych, eksperckich i menedżerskich w administracji publicznej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl