fot. https://pixabay.com/

Słowenia: były premier J. Jansza wezwał obywateli do „legalnego dozbrajania się” w związku z napływem imigrantów

Były premier Słowenii, Janez Jansza, wezwał obywateli do „legalnego dozbrajania się” w związku ze wzrostem napływu do kraju nielegalnych imigrantów. „Żarty się skończyły” – oświadczył w mediach społecznościowych.

„Mądrzy ludzie zrozumieli wezwanie, a pozostali zaufają Golobowi, Poklukarowi i Szaracowi (odpowiednio: premierowi, ministrowi spraw wewnętrznych i ministrowi obrony – red.), że są w stanie chronić Słowenię, ale także ich osobiście w przypadku ataków terrorystycznych” – napisał w niedzielę były premier kraju.

Janez Jansza przypomniał, że rząd od czerwca ignoruje wezwania jego partii do zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego w celu omówienia środków zwalczania nielegalnej migracji.

„Zburzyli płot, a teraz, kiedy w panice wraz z sąsiadami przywracają kontrole na granicy, przekierowują jedynie przepływ nielegalnych imigrantów z dróg do wagonów pociągów” – dodał były słoweński premier.

Polityk zaznaczył, że „nacisk masowej nielegalnej imigracji radykalnie niszczy dotychczasowy sposób życia w UE i wzmacnia wylęgarnie terrorystów w europejskich metropoliach”.

„W niegdyś bezpiecznych i zamożnych miastach obserwuje się bezprecedensowy wzrost przestępczości, niestety dotyczy to również Lublany. (…) Ostatnie wtargnięcie palestyńskich terrorystów do Izraela po raz kolejny potwierdziło, jak ważne jest, aby naród był dobrze i legalnie uzbrojony „ – wskazał Janez Jansza.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl