fot. pixabay.com

Słowacja: rząd przedłużył do odwołania zakaz importu ukraińskich produktów rolnych

Rząd Słowacji zdecydował w środę o przedłużeniu zakaz importu niektórych produktów rolno-spożywczych z Ukrainy. Dotychczasowy spis produktów, w którym było np. zboże, został rozszerzony i ma obowiązywać do odwołania. Poprzedni słowacki zakaz obowiązywał do końca roku.

Poprzedni słowacki zakaz dotyczył czterech produktów: pszenicy, kukurydzy, rzepaku i nasion słonecznika. Teraz listę rozszerzono o: miód, jęczmień, mąkę pszenną, słód, nasiona soi, cukier trzcinowy lub buraczany, otręby, makuchy oraz margarynę i inne stałe tłuszcze roślinne.

Słowacki rząd wprowadził też nowe zasady tranzytu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy przez swoje terytorium. Produkty określone przez ministerstwo rolnictwa mają polegać szczególnym zasadom przejazdu przez terytorium Słowacji i muszą być plombowane. Ministerstwo rolnictwa, które prezentowało na posiedzenie gabinetu Roberta Ficy wniosek o nowe regulacje, podkreśliło, że wynika on m.in. z braku ogólnoeuropejskich decyzji dotyczących napływu ukraińskich towarów.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl