PAP/Marcin Obara

Premier Mateusz Morawiecki o in vitro: Zawsze za tym optowałem

Ja akurat osobiście zawsze za tym optowałem. Znam wiele par, które z tej procedury korzystają, ale rozumiem też tych ludzi, którzy mają odmienną wrażliwość – powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do projektu w sprawie finansowania in vitro z budżetu państwa.

W środę wieczorem zaplanowano głosowanie nad obywatelskim projektem, który zakłada refundację metody in vitro z budżetu państwa.

Premier Mateusz Morawiecki był pytany przez dziennikarzy w Sejmie, czy będzie głosował za tym rozwiązaniem. Szef rządu zaznaczył, że metoda in vitro zawsze była dopuszczalna.

„To była tylko kwestia refundowania, refinansowania. Jest wiele procedur, bardzo wiele przypadłości, które różni ludzie wnioskują, aby były refinansowane” – powiedział premier.

„Ja akurat osobiście za tym zawsze optowałem. Znam wiele par, które też z tej procedury korzystają. Wiem, jak bardzo ważne jest to, aby realizować wszystkie możliwe środki po to, aby potomstwo mogło się pojawić” – powiedział Mateusz Morawiecki.

Jak dodał, PiS jest partią otwartą i dopuszcza takie poglądy.

„Rozumiem też tych ludzi, którzy mają odmienną wrażliwość w tej kwestii” – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl