fot. pixabay.com

Słowacja: PKW potwierdziła nieważność referendum ws. zmiany w konstytucji

Słowacka Państwowa Komisja Wyborcza potwierdziła nieważność z powodu zbyt niskiej frekwencji sobotniego referendum o zmianie konstytucji, która miała umożliwić rozwiązywanie parlamentu i przeprowadzenie przedterminowych wyborów parlamentarnych – podała agencja TASR.

Według oficjalnych danych w referendum wzięło udział 27,25 proc. uprawnionych obywateli, a wymagany jest udział co najmniej 50 proc., aby głosowanie było ważne.

Referendum zaproponowały partie opozycyjne. Wobec jego fiaska na znaczeniu zyskuje próba politycznego rozwiązania impasu wywołanego przez podanie się w grudniu 2022 r. do dymisji mniejszościowego gabinetu Eduarda Hegera.

Wobec braku możliwości stworzenia nowego gabinetu rozpoczął on w parlamencie negocjacje w sprawie znalezienia konstytucyjnej większości dla wniosku o zarządzenie przedterminowych wyborów.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl