(fot. PAP)

Śledztwo ws. Amber Gold w Łodzi

Prokurator generalny Andrzej Seremet ma podjąć taką decyzję jeszcze dzisiaj. Tłumaczył on, że ma to związek z możliwością  sabotowania śledztwa.

Poseł Arkadiusz Czartoryski, członek sejmowej komisji do spraw Kontroli Państwowej stwierdził, że jest to dobra decyzja. Poseł dodał, że wszystko wskazuje na to, że minister sprawiedliwości Jarosław Gowin miał rację, oceniając negatywnie środowisko prawnicze w Gdańsku.

– Minister Gowin nazwał ten układ „sitwą gdańską”. Pamiętajmy, że to określenie ministra Gowina dotyczyło sędziów i prokuratorów, to jest rzecz nieprawdopodobna, kuriozalna. Do tej pory nie słyszałem, żeby ktokolwiek z wymiaru sprawiedliwości w Gdańsku pozwał ministra Gowina za takie określenie. Weszło jak w masło, czyli mają coś na sumieniu. Zresztą kolejne informacje dotyczące afery Amber Gold świadczą o tym, że jest to sprawa rozwojowa i zatacza coraz szersze kręgi – powiedział poseł Arkadiusz Czartoryski.

Pojawiają się także kolejne niepokojące wątki w sprawie afery Amber Gold.  Pieniądze z funduszu operacyjnego Agencji Wywiadu mogły być lokowane w parabanku. Śledztwo wszczęła warszawska Prokuratura Okręgowa. O sprawie wymiar sprawiedliwości informowali posłowie PiS.

Chodzi o defraudację 2 mln zł. Wszystko wyszło na jaw przy sprawdzaniu przez księgowych wydatków z funduszu operacyjnego. Okazało się, że zamiast prawdziwych banknotów w kasie znajdują się pocięte papiery.

Poseł Marek Opioła, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych domagał się zwołania w tej sprawie posiedzenia komisji. Cały czas wygrywa arytmetyka sejmowa.

– Nie udało przekonać się rządzącej koalicji, czyli PO i PSL, żeby zrobić posiedzenie w tej sprawie. Uważam, że jednak powinno się ono odbyć. Pan przewodniczący Miodowicz wysłał tylko list do szefa agencji wywiadu w tej sprawie i oczekujemy na odpowiedź.  Uważam, że siłą rzeczy powinna być utworzona komisja śledcza, dlatego że tylko komisja śledcza może wyjaśnić tę sprawę – powiedział poseł Marek Opioła.

Wypowiedź posł. Arkadiusz  Czartoryski

Audio MP3
Pobierz

Wypowiedź posł. Marek Opioła

Audio MP3
Pobierz

 

RIRM

drukuj